Uzin Utz image
unverified-manufacturerProdusentsiden.

Uzin Utz - EPD-er - Uzin Utzs produktsortiment inkluderer lim, primere, utjevningsforbindelser, gulvbearbeidinger og applikasjonsverktøy, catering til både bolig- og kommersielle gulvbehov.

Uzin Utz SE, grunnlagt i 1911, er en tysk produsent som spesialiserer seg på produkter og systemer for tilberedning, installasjon og vedlikehold av gulvbelegg. De tilbyr løsninger for ulike gulvtyper, inkludert tre, fliser og naturlig stein.

Uzin Utzs produktsortiment inkluderer lim, primere, utjevningsforbindelser, gulvbearbeidinger og applikasjonsverktøy, catering til både bolig- og kommersielle gulvbehov.


Andre produsenter med lignende produkter


EPD-er (72)Sortert etter dato

Epoxy smoothing mortar

Epoxy smoothing mortar, Arturo EP9200, Uzin Utz

Uzin Utz

NL country flagNederland
1.50 kg CO2e/kg
Self smoothing resin flooring

Self smoothing resin flooring, Arturo Mistral, Uzin Utz

Uzin Utz

NL country flagNederland
2.77 kg CO2e/kg
Polyurethane resin flooring

Polyurethane resin flooring, Arturo PU2060, Uzin Utz

Uzin Utz

NL country flagNederland
2.25 kg CO2e/kg
Polyurethane resin flooring

Polyurethane resin flooring, Arturo PU2030, Uzin Utz

Uzin Utz

NL country flagNederland
2.46 kg CO2e/kg
Transparent floor sealer

Transparent floor sealer, Arturo PU7750, Uzin Utz

Uzin Utz

NL country flagNederland
3.63 kg CO2e/kg
Polyurethane resin flooring

Polyurethane resin flooring, Arturo PU6000, Uzin Utz

Uzin Utz

NL country flagNederland
1.41 kg CO2e/kg
Coloured protective coating

Coloured protective coating, Arturo PU3320, Uzin Utz

Uzin Utz

NL country flagNederland
3.27 kg CO2e/kg
Epoxy resin flooring

Epoxy resin flooring, Arturo EP7950, Uzin Utz

Uzin Utz

NL country flagNederland
4.74 kg CO2e/kg
Self smoothing resin flooring

Self smoothing resin flooring, Arturo PU2050, Uzin Utz

Uzin Utz

NL country flagNederland
2.77 kg CO2e/kg
Transparent floor sealer

Transparent floor sealer, Arturo PU7310, Uzin Utz

Uzin Utz

NL country flagNederland
3.22 kg CO2e/kg
Cement screed

Cement screed, 2000 kg/m3, UZIN NC 167- cementitious thin screed, Uzin Utz Austria GmbH

Uzin Utz Austria GmbH

AT country flagØsterrike
0.151 kg CO2e/kg
Dispersion adhesive low in solvents (<5%)

Dispersion adhesive low in solvents (<5%), 1250 kg/m3, UZIN Hydro Primer 1 - Moisture-resistant system primer, Uzin Utz Austria GmbH

Uzin Utz Austria GmbH

AT country flagØsterrike
1.29 kg CO2e/kg
Dispersion adhesive low in solvents (<5%)

Dispersion adhesive low in solvents (<5%), 1250 kg/m3, UZIN KE 2000 S - Universal wet and pressure-sensitive adhesive, Uzin Utz Austria GmbH

Uzin Utz Austria GmbH

AT country flagØsterrike
1.29 kg CO2e/kg
Adhesive - Synthetic resin adhesive

Adhesive - Synthetic resin adhesive, 1200 kg/m3, UZIN MK 250 - 1-K Premium STP Parquet Adhesive, Uzin Utz Austria GmbH

Uzin Utz Austria GmbH

AT country flagØsterrike
1.083 kg CO2e/kg
Adhesive - Synthetic resin adhesive

Adhesive - Synthetic resin adhesive, 1200 kg/m3, UZIN MK 92 S - 2-component PUR parquet adhesive, Uzin Utz Austria GmbH

Uzin Utz Austria GmbH

AT country flagØsterrike
1.083 kg CO2e/kg
Dispersion adhesive low in solvents (<5%)

Dispersion adhesive low in solvents (<5%), 1250 kg/m3, UZIN Hydro Primer 2 - Moisture-resistant system primer, Uzin Utz Austria GmbH

Uzin Utz Austria GmbH

AT country flagØsterrike
1.29 kg CO2e/kg
Dispersion adhesive low in solvents (<5%)

Dispersion adhesive low in solvents (<5%), 1250 kg/m3, UZIN PE 400 - Dispersion moisture barrier, Uzin Utz Austria GmbH

Uzin Utz Austria GmbH

AT country flagØsterrike
1.29 kg CO2e/kg
Mineral adhesive

Mineral adhesive, 1800 kg/m3, UZIN NC 160 - Leveling compound, Uzin Utz Austria GmbH

Uzin Utz Austria GmbH

AT country flagØsterrike
0.335 kg CO2e/kg
Adhesive - Synthetic resin adhesive

Adhesive - Synthetic resin adhesive, 1200 kg/m3, UZIN MK 150 - 1-K STP multi-layer parquet adhesive, Uzin Utz Austria GmbH

Uzin Utz Austria GmbH

AT country flagØsterrike
1.083 kg CO2e/kg
Dispersion adhesive low in solvents (<5%)

Dispersion adhesive low in solvents (<5%), 1250 kg/m3, UZIN Hydro LevelStar - Moisture-resistant system filler, Uzin Utz Austria GmbH

Uzin Utz Austria GmbH

AT country flagØsterrike
1.29 kg CO2e/kg
Dispersion adhesive low in solvents (<5%)

Dispersion adhesive low in solvents (<5%), 1250 kg/m3, UZIN PE 650 - Cementitious 1-component filler primer, Uzin Utz Austria GmbH

Uzin Utz Austria GmbH

AT country flagØsterrike
1.29 kg CO2e/kg
Dispersion adhesive low in solvents (<5%)

Dispersion adhesive low in solvents (<5%), 1250 kg/m3, UZIN PE 260 - multi-primer, Uzin Utz Austria GmbH

Uzin Utz Austria GmbH

AT country flagØsterrike
1.29 kg CO2e/kg
Dispersion adhesive low in solvents (<5%)

Dispersion adhesive low in solvents (<5%), 1250 kg/m3, UZIN KE 66 - Fiber-reinforced wet adhesive, Uzin Utz Austria GmbH

Uzin Utz Austria GmbH

AT country flagØsterrike
1.29 kg CO2e/kg
Adhesive - Synthetic resin adhesive

Adhesive - Synthetic resin adhesive, 1200 kg/m3, UZIN MK 200 - 1-K STP parquet adhesive, Uzin Utz Austria GmbH

Uzin Utz Austria GmbH

AT country flagØsterrike
1.083 kg CO2e/kg
Dispersion adhesive low in solvents (<5%)

Dispersion adhesive low in solvents (<5%), 1250 kg/m3, UZIN LE 43 - linoleum adhesive, Uzin Utz Austria GmbH

Uzin Utz Austria GmbH

AT country flagØsterrike
1.29 kg CO2e/kg
Adhesive - Synthetic resin adhesive

Adhesive - Synthetic resin adhesive, 1200 kg/m3, UZIN NC 172 BiTurbo - Fast-setting filler, Uzin Utz Austria GmbH

Uzin Utz Austria GmbH

AT country flagØsterrike
1.083 kg CO2e/kg
Dispersion adhesive low in solvents (<5%)

Dispersion adhesive low in solvents (<5%), 1250 kg/m3, UZIN KE 16 - Universal adhesive, Uzin Utz Austria GmbH

Uzin Utz Austria GmbH

AT country flagØsterrike
1.29 kg CO2e/kg
Adhesive - Synthetic resin adhesive

Adhesive - Synthetic resin adhesive, 1200 kg/m3, UZIN KE 68 - 1-K STP adhesive, Uzin Utz Austria GmbH

Uzin Utz Austria GmbH

AT country flagØsterrike
1.083 kg CO2e/kg
Mineral adhesive

Mineral adhesive, 1800 kg/m3, UZIN NC 580 - FusionTec premium leveling compound, Uzin Utz Austria GmbH

Uzin Utz Austria GmbH

AT country flagØsterrike
0.335 kg CO2e/kg
Mineral adhesive

Mineral adhesive, 1800 kg/m3, UZIN NC 560 - FusionTec Project filler, Uzin Utz Austria GmbH

Uzin Utz Austria GmbH

AT country flagØsterrike
0.335 kg CO2e/kg
Mineral adhesive

Mineral adhesive, 1800 kg/m3, UZIN NC 550 - Fusiontec filler, Uzin Utz Austria GmbH

Uzin Utz Austria GmbH

AT country flagØsterrike
0.335 kg CO2e/kg
Adhesive - Synthetic resin adhesive

Adhesive - Synthetic resin adhesive, 1200 kg/m3, UZIN KR 516 - 2-component silicate resin, Uzin Utz Austria GmbH

Uzin Utz Austria GmbH

AT country flagØsterrike
1.083 kg CO2e/kg
Fiberglass reinforcement

Fiberglass reinforcement, 1000 kg/m3, UZIN RR 203 - Crack bridge, Uzin Utz Austria GmbH

Uzin Utz Austria GmbH

AT country flagØsterrike
2.63 kg CO2e/kg
Dispersion adhesive low in solvents (<5%)

Dispersion adhesive low in solvents (<5%), 1250 kg/m3, UZIN PE 360 PLUS - Universal Primer, Uzin Utz Austria GmbH

Uzin Utz Austria GmbH

AT country flagØsterrike
1.29 kg CO2e/kg
Dispersion adhesive low in solvents (<5%)

Dispersion adhesive low in solvents (<5%), 1250 kg/m3, UZIN KE 2000 SL - Conductive Universal Adhesive, Uzin Utz Austria GmbH

Uzin Utz Austria GmbH

AT country flagØsterrike
1.29 kg CO2e/kg
Mineral adhesive

Mineral adhesive, 1800 kg/m3, UZIN NC 110 - Gypsum leveling compound, Uzin Utz Austria GmbH

Uzin Utz Austria GmbH

AT country flagØsterrike
0.335 kg CO2e/kg
Mineral adhesive

Mineral adhesive, 1800 kg/m3, UZIN NC 170 LevelStar - premium leveling compound, Uzin Utz Austria GmbH

Uzin Utz Austria GmbH

AT country flagØsterrike
0.335 kg CO2e/kg
Mineral adhesive

Mineral adhesive, 1800 kg/m3, UZIN NC 150 - Self-leveling cementitious filler, Uzin Utz Austria GmbH

Uzin Utz Austria GmbH

AT country flagØsterrike
0.335 kg CO2e/kg
Mineral adhesive

Mineral adhesive, 1800 kg/m3, UZIN NC 570- FusionTec universal leveling compound, Uzin Utz Austria GmbH

Uzin Utz Austria GmbH

AT country flagØsterrike
0.335 kg CO2e/kg
Adhesive - Synthetic resin adhesive

Adhesive - Synthetic resin adhesive, 1200 kg/m3, UZIN NC 182 - Stable Repair Compound, Uzin Utz Austria GmbH

Uzin Utz Austria GmbH

AT country flagØsterrike
1.083 kg CO2e/kg
Dispersion adhesive low in solvents (<5%)

Dispersion adhesive low in solvents (<5%), 1250 kg/m3, UZIN PE 280 - flash primer, Uzin Utz Austria GmbH

Uzin Utz Austria GmbH

AT country flagØsterrike
1.29 kg CO2e/kg
Dispersion adhesive low in solvents (<5%)

Dispersion adhesive low in solvents (<5%), 1250 kg/m3, UZIN MK 80 - Dispersion parquet adhesive, Uzin Utz Austria GmbH

Uzin Utz Austria GmbH

AT country flagØsterrike
1.29 kg CO2e/kg
Adhesive - Synthetic resin adhesive

Adhesive - Synthetic resin adhesive, 1200 kg/m3, UZIN PE 460 - 2-component epoxy sealant primer, Uzin Utz Austria GmbH

Uzin Utz Austria GmbH

AT country flagØsterrike
1.083 kg CO2e/kg
Elastic flooring from recycled rubber

Elastic flooring from recycled rubber, 1 mm, 0.88 kg/m2, UZIN RR 189 PLUS FR, Uzin Utz SE

Uzin Utz SE

DE country flagTyskland
0.378 kg CO2e/m²
Filmbånd, tørt lim til gulv

Filmbånd, tørt lim til gulv, 0,3 mm, 0,277 kg / m2, 1-1,5 kg / m3, Uzin Utz SE

Uzin Utz SE

CH country flagSveits
0.897 kg CO2e/m²
Sammensatt gulvsystem

Sammensatt gulvsystem, 6,45 kg/m2, 640 kg/m3, RenoTop PLUS, Uzin Utz SE

Uzin Utz SE

DE country flagTyskland
8.022 kg CO2e/m²
Glassfiberforsterkning Scrim

Glassfiberforsterkning Scrim, UZIN RR 203 - Rissbrücke, Uzin Utz Österreich GmbH

Uzin Utz Österreich GmbH

AT country flagØsterrike
2.63 kg CO2e/kg
Syntetisk lim for elastisk gulvbelegg

Syntetisk lim for elastisk gulvbelegg, SIGAN Elements Plus - Hochleistungsklebstoff für die Fläche, Uzin Utz Österreich GmbH

Uzin Utz Österreich GmbH

AT country flagØsterrike
1.088 kg CO2e/kg
Syntetisk lim for elastisk gulvbelegg

Syntetisk lim for elastisk gulvbelegg, SIGAN Elements - Hochleistungsklebstoff für die Fläche, Uzin Utz Österreich GmbH

Uzin Utz Österreich GmbH

AT country flagØsterrike
1.088 kg CO2e/kg
Minerallim for utjevning av forbindelser

Minerallim for utjevning av forbindelser, UZIN NC 160 - Ausgleichsmasse, Uzin Utz Österreich GmbH

Uzin Utz Österreich GmbH

AT country flagØsterrike
0.335 kg CO2e/kg
Lav dispersjon primer for gulvdekning

Lav dispersjon primer for gulvdekning, UZIN PE 360 PLUS - Universalgrundierung, Uzin Utz Österreich GmbH

Uzin Utz Österreich GmbH

AT country flagØsterrike
1.29 kg CO2e/kg
Mineral lim

Mineral lim, UZIN NC 118 - Standfeste Gips-Reparaturmasse, Uzin Utz Österreich GmbH

Uzin Utz Österreich GmbH

AT country flagØsterrike
0.335 kg CO2e/kg
Mineral lim

Mineral lim, UZIN NC 182 - Standfeste Reparaturmasse, Uzin Utz Österreich GmbH

Uzin Utz Österreich GmbH

AT country flagØsterrike
0.335 kg CO2e/kg
Glue til gulvbelegg

Glue til gulvbelegg, UZIN PE 400 - Dispersions-Feuchtesperre, Uzin Utz Österreich GmbH

Uzin Utz Österreich GmbH

AT country flagØsterrike
1.088 kg CO2e/kg
Syntetisk lim for gulvbelegg

Syntetisk lim for gulvbelegg, UZIN PE 260 - Multigrundierung, Uzin Utz Österreich GmbH

Uzin Utz Österreich GmbH

AT country flagØsterrike
1.088 kg CO2e/kg
Lav dispersjon primer for gulvdekning

Lav dispersjon primer for gulvdekning, UZIN PE 280 - Blitzgrundierung, Uzin Utz Österreich GmbH

Uzin Utz Österreich GmbH

AT country flagØsterrike
1.29 kg CO2e/kg
Nivelleringsforbindelse, premium

Nivelleringsforbindelse, premium, 1400 kg/m3, UZIN NC 170 LevelStar, Uzin Utz

Uzin Utz

DE country flagTyskland
0.357 kg CO2e/kg
Forseglingsmiddel, polyuretanbasert

Forseglingsmiddel, polyuretanbasert, 1050 kg/m3, 0,09 - 0,11 kg/m2, Arturo PU7320, Unipro bv, Uzin Utz AG

Unipro bv, Uzin Utz AG

NL country flagNederland
1.89 kg CO2e/kg
Forseglingsmiddel, polyuretanbasert

Forseglingsmiddel, polyuretanbasert, 1070 kg/m3, 0,1 - 0,12 kg/m2, Arturo PU3320, Unipro bv, Uzin Utz AG

Unipro bv, Uzin Utz AG

NL country flagNederland
1.89 kg CO2e/kg
Forseglingsmiddel, polyuretanbasert

Forseglingsmiddel, polyuretanbasert, 1500 kg/m3, Arturo PU2060, Unipro bv, Uzin Utz AG

Unipro bv, Uzin Utz AG

NL country flagNederland
1.90 kg CO2e/kg
Forseglingsmiddel, polyuretanbasert

Forseglingsmiddel, polyuretanbasert, 1650 kg/m3, Arturo PU2030, Unipro bv, Uzin Utz AG

Unipro bv, Uzin Utz AG

NL country flagNederland
2.46 kg CO2e/kg
Primer, epoksyharpiksbasert

Primer, epoksyharpiksbasert, 1100 kg/m3, 0,3 - 0,5 kg/m2, Arturo EP6900, Unipro bv, Uzin Utz AG

Unipro bv, Uzin Utz AG

NL country flagNederland
5.028 kg CO2e/kg
Dispersjonslim

Dispersjonslim, 1.4 k/l, UZ 57, Uzin Utz

Uzin Utz

DE country flagTyskland
0.289 kg CO2e/kg
Dispersjonslim

Dispersjonslim, 0,8-0.15 kg/m2, TERRAPRIMO 10, Uzin Utz

Uzin Utz

DE country flagTyskland
0.295 kg CO2e/kg
UZIN KE 66 distribusjonsbyråer

UZIN KE 66 distribusjonsbyråer, 0,28 kg/m2, KE 66, Uzin Utz

Uzin Utz

DE country flagTyskland
0.997 kg CO2e/kg
Epoksyharpiks primer

Epoksyharpiks primer, 1100 kg/m3, PE 460, Uzin Utz

Uzin Utz

DE country flagTyskland
7.70 kg CO2e/kg
Rask tørking, pakkemasse

Rask tørking, pakkemasse, 1,3 kg/m2, NC 172 BiTurbo, Uzin Utz

Uzin Utz

DE country flagTyskland
0.504 kg CO2e/kg
Dispersjonslim

Dispersjonslim, 0.2-0.53 kg/m2, UZ 88, Uzin Utz

Uzin Utz

DE country flagTyskland
0.920 kg CO2e/kg
Glue Parquet

Glue Parquet, 1,1 kg/m2, STP-Klebstoff, Uzin Utz

Uzin Utz

DE country flagTyskland
1.20 kg CO2e/kg
Mineralnivåforbindelse

Mineralnivåforbindelse, 1,4 kg/m2, TERRAPLAN 20, Uzin Utz

Uzin Utz

DE country flagTyskland
0.318 kg CO2e/kg
Glue Parquet

Glue Parquet, 1,1 kg/m2, 1600 kg/m3, MK 250, Uzin Utz

Uzin Utz

DE country flagTyskland
2.20 kg CO2e/kg
Dispersjonslim

Dispersjonslim, 0,35-0,5 kg/m2, TERRACOLL 30, Uzin Utz

Uzin Utz

DE country flagTyskland
0.0919 kg CO2e/kg